bkhta kartuzy03 thumbW dniach o 1 do 14 czerwca 2018 roku kartuska wspólnota Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo miała zaszczyt przyjąć relikwie Św. Józefiny Bakhity. Jesteśmy wdzięczne Bożej Opatrzności za ich obecność. Było dla nas ogromnym przeżyciem modlić się za ofiary handlu ludźmi i wszystkich form współczesnego niewolnictwa.

Razem z nami modliły się dzieci z naszego przedszkola, które miały okazję usłyszeć katechezę o Św. Bakhicie i ucałować jej relikwie.

Codziennie o godz.15, gromadząc się na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia, w modlitwę w intencji wszystkich dzieł Sieci Bakhita, włączali się: pracownicy Domu Dziecka wraz z wychowankami, personel domowy, rodzice i wierni świeccy.

W czasie peregrynacji relikwii została odprawiona nowenna ku czci Świętej, codzienna litania i inne modlitwy z prośbą o jej wstawiennictwo. Aby dać możliwość modlitwy przy relikwiach większemu gronu wiernych, z radością przyjęła je Parafia pw. św. Kazimierza w Kartuzach. Parafianie modlili się na różańcu, nowennie, Mszach Św., oraz indywidualnie nawiedzali relikwie.

Dni, w których towarzyszyły nam relikwie Świętej Bakhity zapisały się w naszych sercach i uwrażliwiły nas na problem współczesnych form niewolnictwa. Peregrynacja relikwii rozpoczęła się od naszego domu kartuskiego i będzie gościła w każdej wspólnocie Sióstr Miłosierdzia prowincji chełmińsko-poznańskiej , która wyrazi chęć przyjęcia ich do 31 sierpnia 2018 roku.

Wspólnota Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach