Od 13 stycznia we Wspólnotach Sióstr Opatrzności Bożej trwała peregrynacja relikwii św. Józefiny Bakhity. Wiele modlitw i refleksji popłynęło przez te dni przez jej wstawiennictwo. Nie tylko przez siostry ale i podopiecznych powierzonych naszemu Zgromadzeniu.

Za ofiary wszelkich form współczesnego niewolnictwa oraz o nawrócenie dla oprawców tego procederu modliły się mieszkanki DPS-ów, młodzież z MOS oraz dzieci z KPOW.

Troska o kobiety i dziewczęta zniewolone na różnych przestrzeniach życia jest wpisana w życie i charyzmat Sióstr Opatrzności Bożej pozostawiony przez naszą Założycielkę Sł. Bożą Antoninę Mirską.

Wielkim wyróżnieniem dla wspólnoty przemyskiej była obecność św. Bakhity w dniu Jej liturgicznego wspomnienia. W tym czasie w naszej wspólnocie 46 sióstr odprawiało rekolekcje. Uczciliśmy Świętą patronkę poprzez liturgię godzin oraz refleksję i modlitwę w intencji współczesnych niewolników.

Dziewczęta z MOS również trwały na modlitewnym czuwaniu i refleksji u stóp Świętej, która pozornie tak daleka, stała się nam wszystkim bliska (więcej na www.mos-przemysl.pl)
Świadectwo przebaczenia Bakhity pociąga serca do wychodzenia ze skorupy egoizmu i małostkowości by stać się wolnym w Chrystusie.

Św. Bakhito - nadziejo zniewolonych – otwieraj nasze serca na Bożą miłość i pomagaj nam wyzwalać się każdego dnia z naszych lęków i zniewoleń.
Sł. Boża Matko Antonino Mirska – wstawiaj się z a nami!