Wiadomości

Temat Światowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi 2018

art tematTemat Światowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi w 2018 r:
„Migracja wolna od handlu ludźmi”
Powiedz TAK wolności i NIE niewolnictwu

Temat IV Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi w 2018 roku wskazuje na tragedię migrantów, uchodźców i osób wysiedlonych, którzy coraz częściej stają się ofiarami handlu ludźmi.

Handel ludźmi i przemyt migrantów to dwie rzeczywistości, które coraz częściej się ze sobą przeplatają. Przemoc i wyzysk stosowane wobec migrantów podróżujących do poszczególnych krajów bez wiz wjazdowych, są często identyfikowane jako przejawy handlu ludźmi. Trudne położenie i desperacja migrujących osób sprawia, że stają się one łatwym łupem wyzysku seksualnego i pracy niewolniczej. Migranci i uchodźcy są często zmuszani do całodniowej, wielogodzinnej pracy za bardzo niskie wynagrodzenie, przystają na to, aby spłacić zadłużenie, które z kolei zaciągnęli, by przedostać się do miejsc, w których oczekiwali poprawy swojej sytuacji i mieli nadzieję na lepsze, bezpieczne życie. Często spirala długu wciąga w nowe kłopoty i wpycha w niewolniczą zależność. Wysokość długu wzrasta zależnie od ustaleń handlarzy, a osoby, które nie mogą zapłacić oczekiwanych kwot, doświadczają zemsty handlarzy, znęcania się i przemocy psychicznej oraz fizycznej. Wielu migrantów znika podczas podróży stając się ofiarami handlu narządami.

W zglobalizowanym świecie rosnący przepływ migrantów stoi w sprzeczności z coraz bardziej restrykcyjną polityką migracyjną wielu krajów. Sytuacja ta powoduje, że migranci, zarówno w trakcie przemieszczania się, jak również w krajach tranzytowych oraz w miejscach docelowego pobytu, stanowią grupę wysokiego ryzyka w dziedzinie handlu ludźmi i stanowią jego potencjalne ofiary.

Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi w 2018 r. jest okazją, byśmy objęli naszą modlitwą zarówno migrantów, uchodźców i osoby przemieszczające się, jak również wszelkie organizacje i osoby działające na rzecz sprawiedliwości i ochrony praw osób znajdujących się w sytuacjach ryzyka i przeżywających życiowe dramaty.

Na podstawie: preghieracontrotratta.org

 

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -