Wiadomości

VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi 8 lutego 2022 odbywa się pod hasłem „W trosce siła - Kobiety, Gospodarka, Handel Ludźmi”. Temat został wybrany w kontynuacji z poprzednim rokiem, w którym zaczęliśmy zastanawiać się nad związkiem gospodarki z handlem ludźmi.

Edycja 2022 proponuje skupienie się bardziej na kobietach. To one są najbardziej dotknięte przemocą handlu ludźmi. Jednocześnie odgrywają zasadniczą i ważną rolę w procesie przekształcania gospodarki wyzysku w ekonomię opieki.

Problematyka handlu ludźmi we współczesnym świecie, mimo moralnego i prawnego sprzeciwu, obowiązującego w ustawodawstwie większości krajów i narodów, nadal pozostaje zjawiskiem zbyt szeroko obecnym w tak zwanej „szarej strefie”. W grudniowym numerze półrocznika „Studium Europy Środkowej i Wschodniej” z 2020 roku, publikowanego nakładem Wydawnictwa Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, ukazał się artykuł naukowy autorstwa pani Moniki Kośmider pod tytułem „Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa”.

W dniach 24-26 września 2021 roku w gościnnych progach domu Sióstr Szarytek z ulicy Mariackiej w Poznaniu jako członkowie Sekcji i Sieci Bakhita uczestniczyliśmy w szkoleniu, którego celem było zwiększenie znajomości własnego stylu myślenia i działania oraz kompetencji komunikacyjno-społecznych. 

Czuwanie i uwielbienie za 10 lat istnienia Sekcji Bakhita w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, w nocy z 3 na 4 września 2021, choć stało się już pięknym wspomnieniem, to jednak budzi w nas wdzięczność i pozostawia w duszach wszystkich nas niezapomniany ślad atmosfery Bożego ducha, radości i wspólnego dziękczynienia.

Sieć RENATE (Religious in Europe Networking Against Trafficking and Exploitation) skupiająca przede wszystkim siostry zakonne, ale również osoby świeckie z terenu całej Europy, działające na rzecz przeciwdziałania i walki z handlem ludźmi i wykorzystaniem, otrzymała w tym roku zaproszenie do udziału w obradującym corocznie forum Komisji do spraw Statusu Kobiet, działającej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

17 lutego 2021 r. w domu zakonnym Sióstr Albertynek przy Sanktuarium Ecce Homo odbyło się spotkanie Sekcji Bakhita. Wpatrzone w obraz Jezusa cierpiącego prosiłyśmy Boga, by uzdalniał nas do dostrzegania Go w ofiarach handlu ludźmi oraz dawał siłę i odwagę do przeciwdziałania wszelkim formom współczesnego niewolnictwa.

Strona 1 z 12

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -